Konzultace procesního řízení

Příklady konzultací

Vyčistěte si svoje záhonky

Procesy jsou jako záhonky s květinami. Postupně se zaplevelí. Je potřeba je vyčistit. K tomu je potřeba se na ně podívat s určitým odstupem. Zamyslet se, co je plevel a co květiny, které nám dělají radost. Co funguje a co zbytečně přídělává práci. To můžou říct jenom specialisti, kteří procesy každodenně vykonávají. Ti ale zase neumí používat různé nástroje analýzy a optimalizace. Zároveň se často nechají unést diskuzí, zapomenou na čas a výsledkem jsou pouze nekonečné diskuze. Chce to moderátora, který vysvětlí co a jak se bude dělat a zároveň dohlédne na diskuzi. Zajistí, že na konci budou konkrétní návrhy jak dělat procesy lépěji a radostněji.

Musíte se neustále zlepšovat. Opravdu?

Zaklínadlo o zlepšování můžete slyšet na každém kroku. Ale zlepšování znamená čas, peníze a zdroje. Ty se ale dají použít i jinde. Měl bych proto mít ke zlepšování důvod. Měl bych vědět, co mě pálí a na co bych se měl soustředit. Měl bych vědět, čeho chci dosáhnout a co to znamená. A k tomu právě slouží hodnocení zralosti jednotlivých procesů, které vám dokážeme zajistit. A to i včetně návrhů na zlepšení, které mají smysl a "neukradnou" zdroje z daleko důležitějších aktivit.

Co a jak v té naší firmě vlastně děláme?

Taky se nad tím někdy zamýšlíte a nevíte jak odpovědět? Když vás bylo pět a půl, tak každý dělal všechno a všem to bylo jasné. Jenže když malinko povyrostete, začne vás to trápit. A čím jste větší, tím je to důležitější. A taky těžší. Čím dřív se vám to podaří dát do kupy, tím míň to bude bolet. Jenže jak na to? Zavolejte a my vám s tím pomůžeme a zároveň vás to naučíme. Je to vaše know-how. Tak si ho pohlídejte.

Jak vlastně ty naše procesy popsat?

Tak už víme co a jak děláme a potřebujeme to dostat na papír. Proč? No aby si to mohli přečíst všichni, kteří by podle toho měli pracovat. A to se dá dělat jednoduše, nebo složitě. Nevím jak vy, ale já to nerad dělám složitě. Jenže udělat to jednoduché, není až tak úplně jednoduché. Obzvlášť na poprvé. Chce to zkušenosti. A to je to, co vám nabízíme.

Ochranné známky
  • PMBOK® a PMI® jsou registrované ochranné známky Project Management Institute.

  • ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® jsou registrované ochranné známky AXELOS Limited používané s jejím svolením. Swirl logo™ je ochranná známka AXELOS Limited používaná s jejím svolením. Všechna práva vyhrazena.

  • IPMA® je registrovaná ochranná známka International Project Management Association.

  • COBIT5® je registrovaná ochranná známka ISACA a IT Governance Institute.

  • GTD® a Getting Things Done® jsou registrované ochranné známky David Allen Company.

Kontakt
  • Sídlo: Vlasty Buriana 500, 19015 Praha 9

  • Telefon: 777 608 646

  • Email: info@ict-123.com