Konzultace projektového řízení

Příklady konzultací

Neopravuj, co není rozbité

Jak ale poznat co je rozbité? Pocit, že vaše konkurence dělá projekty líp nestačí. Pocity jsou jedna věc, fakta druhá. Na základě fakt se daleko lépe rozhoduje a daleko lépe se určí cíle. Protože každé "opravování" by mělo být něčím podložené. Třeba obchodním případem. Abychom ho mohli připravit, musíme vědět, jak na tom jsme. Pomůžeme vám najít co a jak moc spravit. A to standardizovaným postupem.

Dokončujete projekty díky metodice, nebo navzdory metodice?

Máte svoji metodiku na řízení projektů? Pomáhá vám, nebo je to byrokratická zátěž? Pokud vytváříte jednotlivé plány, dokumenty a seznamy jenom proto, aby existovaly, je čas na změnu. Pomůžeme vám najít zbytečnosti a pomůžeme vám nastavit pravidla pro rozhodování. Rozhodování kdy použít co. Tak, aby metodika pomáhala a ne zdržovala. Tak, abyste měli jistotu, že projekt vytvoří co je třeba, v čase, který je určený, a v rámci rozpočtu, který je schválený.

Kreativní pohled z okna

Taky začínáte projekt tak, že se zamyslíte, podíváte se z okna a podle toho jestli svítí sluníčko, si vyberete způsob, jak zrovna tento projekt budete řídit? A přitom víte, že tím ztrácíte hodně času. Že nebude vůbec jednoduché vytvořit celkový obrázek toho, jak jsou na tom všechny projekty, zdroje i finance ve firmě? Jestliže ano, tak je čas na změnu. Je čas na vytvoření alespoň jednoduchého postupu, jak ve firmě vést projekty. Samozřejmě můžete po vzoru Járy Cimrmana procházet všechny slepé uličky. Ale taky můžete zavolat a my vám s tím pomůžeme.

Soustřeďte se na práci. Na všechno ostatní jsou nástroje

Projekty můžete řídit pomocí tužky a papíru. Dokonce je to v řadě případů to nejlepší. Na druhou stranu se dá spousta věcí automatizovat. Třeba složitější výpočty. Nebo hlídání verzí jednotlivých dokumentů. A co teprve když máte distribuovaný tým. To pak jinou volbu než elektronické nástroje nemáte. Jenže jich je spousta a otázka je, který je ten pravý. A tady se dá snadno šlápnout vedle. To se pak zkušenosti a pohled zvenčí můžou hodit. Pokud s tím souhlasíte, tak zavolejte a my vám s tím pomůžeme.

Ochranné známky
  • PMBOK® a PMI® jsou registrované ochranné známky Project Management Institute.

  • ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® jsou registrované ochranné známky AXELOS Limited používané s jejím svolením. Swirl logo™ je ochranná známka AXELOS Limited používaná s jejím svolením. Všechna práva vyhrazena.

  • IPMA® je registrovaná ochranná známka International Project Management Association.

  • COBIT5® je registrovaná ochranná známka ISACA a IT Governance Institute.

  • GTD® a Getting Things Done® jsou registrované ochranné známky David Allen Company.

Kontakt
  • Sídlo: Vlasty Buriana 500, 19015 Praha 9

  • Telefon: 777 608 646

  • Email: info@ict-123.com