Konzultace řízení IT

Příklady konzultací

Nehrajte s uživateli ping pong

Volají uživatelé v nevhodnou dobu a s nevhodnými dotazy? A vy se nemůžete soustředit na svoji práci? Asi se nemají na koho obrátit se svými problémy. Nabídněte jim Service desk, který se o ně postará. Jedno telefonní číslo, jedna e-mailová adresa nebo jedny webové stránky. Tam se o něj postarají. Ať už se jedná o "rotační", nebo "vyhrazený" Service desk, dokážeme vám s tím pomoci.

Ukažte co děláte a co firmě přinášíte

Vědí vaši uživatelé, co od vás dostávají? Víte co svým uživatelům poskytujete? Víte k čemu všemu slouží to, co děláte? Máte problém ukázat, že nejste jenom nákladová položka? Pak potřebujete katalog služeb. Ten pak poslouží ke komunikaci jak směrem k vašim uživatelům, tak i směrem k vašim specialistům. Při tvorbě takového katalogu je možné najít odpovědi na právě takové otázky. Jenom je potřeba si položit ty správné otázky. A právě s tím vám dokážeme pomoci.

Už nikdy na nic nezapomeňte

E-maily, telefony a rozhovory s uživateli jsou zdrojem požadavků na vyřešení nějakých potíží či změn. Je jich hodně a snadno se zapomene, co a kdo komu slíbil. Z toho vzniká spousta nedorozumění a nepříjemností. Různé nástroje nám s tím můžou pomoci. Ale pozor. Měly by s prací pomáhat a ne ji předělávat. Proto je potřeba myslet nejenom na jednotlivé požadavky, ale hlavně na souvislosti. A k tomu jsou potřeba zkušenosti, které vám můžeme nabídnout.

Musíte se neustále zlepšovat. Opravdu?

Zaklínadlo o zlepšování můžete slyšet na každém kroku. Ale zlepšování znamená čas, peníze a zdroje. Ty se ale dají použít i jinde. Měl bych proto mít ke zlepšování důvod. Měl bych vědět, co mě pálí a na co bych se měl soustředit. Měl bych vědět, čeho chci dosáhnout a co to znamená. A k tomu právě slouží hodnocení zralosti jednotlivých procesů, které vám dokážeme zajistit. A to i včetně návrhů na zlepšení, které mají smysl a "neukradnou" zdroje z daleko důležitějších aktivit.

Dělejte to, co vaše firma potřebuje

Víte, čeho chce vaše firma dosáhnout? Víte, jak k tomu přispíváte? Víte, jestli k tomu vůbec přispíváte? A víte, jak to udělat, abyste dostali prémie? Jestliže ano, tak nevolejte. Jestliže s tím ale máte problémy, tak vám s tím můžeme pomoci. Můžeme vám pomoci definovat cíle IT v závislosti na firemních cílech. Cíle pro jednotlivé procesy i cíle pro jednotlivé specialisty. A od toho už je jen krůček k vysněným premiím.

Víte kam jdete?

Máte někdy pocit, že ať uděláte cokoli, tak není nikdo spokojený? Možná je to tím, že děláte sice správně, ale nesprávné věci. A to bývá zdrojem frustrace. Snažíte se a ono nic. Je třeba dělat správné věci správně. Jak na to vám řekne IT strategie. A my vám s tím můžeme pomoci. Pomůžeme vám s analýzou stávajícího stavu, s definováním strategických cílů i jejich rozpracování do jednotlivých iniciativ.

Ochranné známky
  • PMBOK® a PMI® jsou registrované ochranné známky Project Management Institute.

  • ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® jsou registrované ochranné známky AXELOS Limited používané s jejím svolením. Swirl logo™ je ochranná známka AXELOS Limited používaná s jejím svolením. Všechna práva vyhrazena.

  • IPMA® je registrovaná ochranná známka International Project Management Association.

  • COBIT5® je registrovaná ochranná známka ISACA a IT Governance Institute.

  • GTD® a Getting Things Done® jsou registrované ochranné známky David Allen Company.

Kontakt
  • Sídlo: Vlasty Buriana 500, 19015 Praha 9

  • Telefon: 777 608 646

  • Email: info@ict-123.com