Konzultace strategického řízení

Příklady konzultací

Víte, kde vás tlačí bota?

Kdykoli cokoli děláme, musíme k tomu mít důvod. Musíme vědět, kde nás tlačí bota. Co nás pálí. A to je základem každé strategie. Tu totiž neděláme proto, abychom ji měli stejně jako konkurence. Ale proto, aby nám pomáhala. A aby nám pomáhala, musí reagovat na to, co nás pálí. Bez toho to nepůjde. Jenže jak to udělat, aby se všechny diskuze nezvrhly do pustého tlachání o ničem bez hmatatelného výsledku? Vy znáte svůj obor. My víme jak udělat strategické analýzy. Když to dáme dohromady, tak budete mít svůj výsledek za poloviční dobu.

Víte, kam jdete?

Máte někdy pocit, že ať uděláte cokoli, tak není nikdo spokojený? Možná je to tím, že děláte sice správně, ale nesprávné věci. A to bývá zdrojem frustrace. Snažíte se a ono nic. Je třeba dělat správné věci správně. Jak na to vám řekne příslušná strategie. A my vám s tím můžeme pomoci. Pomůžeme vám s procesem přípravy strategie, se strukturou a návazností jednotlivých strategií i se strukturou vlastní strategie.

Dělejte to, co vaše firma potřebuje

Víte, čeho chce vaše firma dosáhnout? Víte, jak k tomu přispíváte? Víte, jestli k tomu vůbec přispíváte? A víte, jak to udělat, abyste dostali prémie? Jestliže ano, tak nevolejte. Jestliže s tím ale máte problémy, tak vám s tím můžeme pomoci. Můžeme vám pomoci definovat cíle a klíčové iniciativy firmy, rozpracovat je do dílčích cílů pro jednotlivé útvary i do cílů pro jednotlivé specialisty. Můžeme vám pomoci s přípravou strategických map, které zajistí právě tu komunikaci, která ve spoustě firem chybí. Která zajistí, že každý ví co se od něj čeká. A od toho už je jen krůček k vysněným prémiím.

Máte skvělé procesy i nástroje, ale nikdo je nepoužívá?

To se stává spoustě firmám. Ty, kterým se to ale nestane, mají strategickou výhodu. Jejich investice do procesů i nástrojů se jim vrátí. Potíž bývá v tom, že se nerozlišuje “instalace” od “implementace”. “Instalace” končí vyřešením technických problémů. Naproti tomu “implementace” končí v okamžik, kdy už daný proces či nástroj všichni používají. Jenže to chce změnu. A ta bolí. Je proto potřeba přesvědčit lidi, že by je bolelo daleko víc, kdyby je nepoužívali. Pomůžeme vám, jak to lidem ukázat. Jak je provést změnou, aby je to “bolelo” co nejméně a přitom to přineslo výhody nejenom firmě, ale hlavně i jim osobně.

Taky máte miliony tabulek, kterým nikdo nerozumí

To je totiž výsledek shromažďování spousty dat z různých aktivit, iniciativ a projektů. Velmi často se jedná o nesourodá data vytržená z konceptu a prezentovaná v podobě, kdy tomu rozumí pouze ten co to připravil. A někdy ani ten ne. Přitom existují nástroje, které vypíchnou to důležité. Zasadí to do správného kontextu. Umožní se na to podívat z těch správných úhlů. A to je pak daleko jednodušší udělat klíčová rozhodnutí. Dělat méně klíčových projektů než spoustu průměrných. To je to, o co jde. Méně je více.

Ochranné známky
  • PMBOK® a PMI® jsou registrované ochranné známky Project Management Institute.

  • ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® jsou registrované ochranné známky AXELOS Limited používané s jejím svolením. Swirl logo™ je ochranná známka AXELOS Limited používaná s jejím svolením. Všechna práva vyhrazena.

  • IPMA® je registrovaná ochranná známka International Project Management Association.

  • COBIT5® je registrovaná ochranná známka ISACA a IT Governance Institute.

  • GTD® a Getting Things Done® jsou registrované ochranné známky David Allen Company.

Kontakt
  • Sídlo: Vlasty Buriana 500, 19015 Praha 9

  • Telefon: 777 608 646

  • Email: info@ict-123.com