Kurzy osobního řízení

Přehled kurzů

Udělejte si čas na to, co je pro Vás důležité. 

Každý z nás má nějaké sny. A většina z nás tvrdí, že na jejich splnění nemá čas. Kurz poskytuje ucelený přehled základních kroků potřebných ke zvýšení osobní produktivity tak, abychom mohli dosáhnout svých snů. Účastník kurzu pozná sám sebe pomocí několika jednoduchých testů, formuluje si své životní cíle a naučí se používat metody efektivního využití času tak, aby vybalancoval všechny oblasti svého života.

Dosáhněte svých cílů rychle, efektivně, agilně.

To co platilo včera, dneska už vůbec platit nemusí. To se vztahuje k prostředí, podmínkám, prioritám, ale hlavně k představám o tom, co se má vlastně udělat. Jak dosáhnout svých cílů. Na začátku je nějaká představa. Ale v průběhu práce zjišťujeme kudy cesta nevede a přicházíme na věci, které nás na začátku vůbec nenapadli. Vedle toho získávámě podněty od svého okolí. Svých cílů asi nedosáhneme tím, že to všechno budeme ignorovat. No jo, ale jak se v tom všem vyznat a neztratit směr? Na tomto kurzu si jeden takový návod ukážeme. Pro inspiraci.

Využijte svůj mozek naplno.

Každý z nás preferuje využití jedné ze dvou hemisfér svého mozku. To vede k tomu, že svůj mozek využíváme "na půl plynu". A právě myšlenkové mapy nám umožňují využít obou hemisfér. Kurz poskytuje znalosti a dovednosti potřebné pro tvorbu myšlenkových map v různých oblastech jako jedné z metod zvyšujících efektivní využívaní mozku. Účastník kurz se naučí základní principy tvorby myšlenkových map a vyzkouší si to v různých situacích.

Vyřešte problem hned a navždy.

Problémy totiž byly, jsou a budou, a to, co je na první pohled vidět, nebývá jejich pravou příčinou. Kurz poskytuje základní znalosti, dovednosti a metody jejich systematického a zároveň kreativního řešení. Mezi kreativní metody představené na tomto kurzu patří např. brainstorming, brainwritting, myšlenkové mapy apod. Systematický přístup k hledání příčin a jejich následné odstranění se pak ukáže na metodách jako je Kepner & Tregoe, RCA, TRIZ, analogie apod. Na základě těchto znalostí je pak možné výrazně zvýšit pravděpodobnost úspěchu při nalezení jejich pravých příčin a ne jenom odstranění příznaků. Účastník kurzu se naučí jak definovat problém, jak analyzovat příčiny a jak najít nejefektivnější způsob řešení.

Zjednodušte si svůj život.

V průběhu svého života si postupně osvojíme různé návyky, které ne vždy vedou ke spokojenějšímu životu. Kurz poskytuje ucelený systém 10 návyků potřebných ke zvýšení osobní produktivity spolu s návodem jak tyto návyky uvést do života. Na základě těchto návyků je pak možné se soustředit na to důležité bez zbytečného vyrušování a stresu. Účastník kurzu si zhodnotí, které návyky jsou jeho silnou stránkou a které je potřeba změnit. Ty si pak může osvojit jeden po druhém.

Nenechte se zavalit maily, úkoly, zprávami a informacemi.

Každý den nás bombarduje spousta mailů, úkolů, informací a různých zpráv. Pokud nejsou pod kontrolou, tak nás postupně zavalí a rostoucí míra stresu sníží naši produktivitu. Kurz poskytuje ucelený proces zpracování a vyřizování mailů, úkolů, informací a zpráv. Účastník kurzu se naučí jak dostat vše pod kontrolu, jak efektivně třídit co je potřeba zpracovat a co ne, ale hlavně jak to efektivně vykonat. A to vše rychle a bez zbytečného stresu..

Ochranné známky
  • PMBOK® a PMI® jsou registrované ochranné známky Project Management Institute.

  • ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® jsou registrované ochranné známky AXELOS Limited používané s jejím svolením. Swirl logo™ je ochranná známka AXELOS Limited používaná s jejím svolením. Všechna práva vyhrazena.

  • IPMA® je registrovaná ochranná známka International Project Management Association.

  • COBIT5® je registrovaná ochranná známka ISACA a IT Governance Institute.

  • GTD® a Getting Things Done® jsou registrované ochranné známky David Allen Company.

Kontakt
  • Sídlo: Vlasty Buriana 500, 19015 Praha 9

  • Telefon: 777 608 646

  • Email: info@ict-123.com