Blog

Digital Customer Experience

Digital Customer Experience

Pro digitální zákazníky není důležité jenom to, CO si koupí, ale také to, JAK si to koupí. Jaká zkušenost, či jaký zážitek je s koupí spojený. Tento zážitek bude pro digitálního zákazníka pozitivní, když rozdíl mezi tím, co očekává, a tím co analogový dodavatel nabízí, bude co nejmenší. A čím pozitivnější zážitek, tím větší věrnost. Obchodníci a markeťáci to více, či méně znají. Teď je potřeba, aby si to uvědomovali i ajťáci. Ti totiž budou zajišťovat ta technologická řešení, a to nejenom pro externí zákazníky, ale i pro ty interní. Tam bude platit úplně to samé. Pokud nechtějí být jenom jedno z nákladových středisek, musí se postarat o jejich pozitivní zkušenost. Jak na to?
Digitální zákazník

Digitální zákazník

Podle Grega Verdiho „Digitální transformace uzavírá mezeru mezi tím, co digitální zákazníci očekávají, a tím, co analogové firmy poskytují.“. To je jedna z definic digitální transformace. Zajímavým termínem je „digitální zákazník“. Kdo to vlastně je? Jak se liší od „normálního“ zákazníka? Co potřebuje a co očekává?
Digitální transformace

Digitální transformace

Co je to Digitální transformace? V první řadě je to velmi populární téma. V druhé řadě si pod tím každý představuje něco jiného. Mě se hodně líbí definice Grega Verdiho: „Digitální transformace uzavírá mezeru mezi tím, co digitální zákazníci očekávají, a tím, co analogové firmy poskytují.“. Těch definic samozřejmě můžete najít hodně. Jednu věc ale můžeme říct jednoznačně, digitální transformace není převedení papírového procesu do digitální podoby. To je „pouze“ digitalizace. No a co to pro nás znamená?
I&T, co že to je?

I&T, co že to je?

Všichni víme, co IT znamená. Jedná se o informační technologie. Je to jednoduché. Samozřejmě každý z nás za tím chápe něco jiného. Někteří lidé myslí jen na technologie, jako je HW a infrastruktura. Někteří lidé přemýšlejí o systémech jako CRM, ERP apod. A někteří lidé přidávají komunikační technologie jako telefonie a video. Ve všech případech je to něco, co nám může pomoci shromažďovat, zpracovávat a poskytovat informace. Ale zapomínáme na samotné informace. To je důvod, proč COBIT® 2019 představil zkratku I&T. A co že to je?
Financujte IT služby, ne IT zdroje

Financujte IT služby, ne IT zdroje

Mnoho IT oddělení se potýká se skutečností, že jsou považovány za nákladovou položku. A když jste vnímáni jako nákladová položka, vždy někoho napadne ji snížit a spouští se velmi populární proces nazvaný “snižování nákladů". Domnívám se, že jedním z důvodů je, že v IT velmi často mluvíme o zdrojích, které potřebujeme, abychom mohli vykonávat naši práci namísto výsledků naší práce. Pokud se chceme vyhnout tomu, abychom byli považováni za nákladovou položku, měli bychom změnit finanční model. Měli bychom financovat IT služby (výstupy) namísto financování zdrojů (vstupů). Co to znamená?
Ochranné známky
  • PMBOK® a PMI® jsou registrované ochranné známky Project Management Institute.

  • ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® jsou registrované ochranné známky AXELOS Limited používané s jejím svolením. Swirl logo™ je ochranná známka AXELOS Limited používaná s jejím svolením. Všechna práva vyhrazena.

  • IPMA® je registrovaná ochranná známka International Project Management Association.

  • COBIT5® je registrovaná ochranná známka ISACA a IT Governance Institute.

  • GTD® a Getting Things Done® jsou registrované ochranné známky David Allen Company.

Kontakt
  • Sídlo: Vlasty Buriana 500, 19015 Praha 9

  • Telefon: 777 608 646

  • Email: info@ict-123.com