Blog

I&T, co že to je?

I&T, co že to je?

Všichni víme, co IT znamená. Jedná se o informační technologie. Je to jednoduché. Samozřejmě každý z nás za tím chápe něco jiného. Někteří lidé myslí jen na technologie, jako je HW a infrastruktura. Někteří lidé přemýšlejí o systémech jako CRM, ERP apod. A někteří lidé přidávají komunikační technologie jako telefonie a video. Ve všech případech je to něco, co nám může pomoci shromažďovat, zpracovávat a poskytovat informace. Ale zapomínáme na samotné informace. To je důvod, proč COBIT® 2019 představil zkratku I&T. A co že to je?
Financujte IT služby, ne IT zdroje

Financujte IT služby, ne IT zdroje

Mnoho IT oddělení se potýká se skutečností, že jsou považovány za nákladovou položku. A když jste vnímáni jako nákladová položka, vždy někoho napadne ji snížit a spouští se velmi populární proces nazvaný “snižování nákladů". Domnívám se, že jedním z důvodů je, že v IT velmi často mluvíme o zdrojích, které potřebujeme, abychom mohli vykonávat naši práci namísto výsledků naší práce. Pokud se chceme vyhnout tomu, abychom byli považováni za nákladovou položku, měli bychom změnit finanční model. Měli bychom financovat IT služby (výstupy) namísto financování zdrojů (vstupů). Co to znamená?
ITIL vs DevOps - Round 1

ITIL vs DevOps - Round 1

Otázku, jak moc si ITIL a DevOps konkurují či se navzájem vylučují, dostávám velmi často. Naposledy jsem ji dostal minulý týden na školení DASA DevOps Fundamentals. Rozpoutala se tam zajímavá diskuze a výsledek byl jednoznačný. ITIL a DevOps se navzájem doplňují a podporují. To platí už pro ITIL v3 a ještě víc to bude platit pro ITIL 4. Důvodů je hodně. Ten, který se týká organizace IT, bych rád zmínil. To byla totiž další otázka. Jak se má postupovat při budování DevOps IT organizace.
Zimní večery (nejenom) IT manažerů

Zimní večery (nejenom) IT manažerů

Tak tu máme zimu. Dlouhé zimní večery. Ideální čas na čtení a přemýšlení. A v této době máme na stole novou verzi COBIT 2019, přicházející ITIL 4 a stále populárnější DevOps. Co mají tyto tři "věci" společné? Pomáhají dosáhnout cílů IT organizací v době digitální transformace. A která z nich je nejlepší? Jednoduchá odpověď. Nejlepším řešením je využít všechny tři společně. Je to možné? Určitě ANO! Podívejme se, jak na to ...
ITIL4 versus ITIL3

ITIL4 versus ITIL3

Čím víc se blíží datum vydání (28. února 2019), tím více lidí se ptá na ITIL 4. Co je nového? Jaký je rozdíl oproti ITIL 3? Bohužel není možné tyto otázky zodpovědět bez porušování pravidel. Jsem si však jistý, že nebudou porušovat pravidla, když vysvětluji pocity, které jsem měl, když jsem prošel ITIL 4 Foundation jako akreditovaný trenér. Abych to dokázal, musím se vrátit do minulosti ...
Ochranné známky
  • PMBOK® a PMI® jsou registrované ochranné známky Project Management Institute.

  • ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® jsou registrované ochranné známky AXELOS Limited používané s jejím svolením. Swirl logo™ je ochranná známka AXELOS Limited používaná s jejím svolením. Všechna práva vyhrazena.

  • IPMA® je registrovaná ochranná známka International Project Management Association.

  • COBIT5® je registrovaná ochranná známka ISACA a IT Governance Institute.

  • GTD® a Getting Things Done® jsou registrované ochranné známky David Allen Company.

Kontakt
  • Sídlo: Vlasty Buriana 500, 19015 Praha 9

  • Telefon: 777 608 646

  • Email: info@ict-123.com